CCTV Kamera ve Video Kontrol Sistemleri

cctv-kamera-ve-video-kontrol-sistemleri-ifsguvenlik

 

İFS elektronik Kameralar ve bunlara bağlı kayıt/kontrol donanımları çeşitli maksatlarla izlenmek istenilen mahallerde yaygın olarak kullanılmaktadır. CCTV Kamera ve Video Kontrol SistemleriVideo sistemlerinin en önemli amacı gelişen olayları izleyerek veya alarm sistemleri vasıtasıyla anında tespit etmek ve müdahale etmek olmakla birlikte yapılan kayıtları izleyerek daha sonradan olaylardan haberdar olmak ve delil elde etmek de mümkündürCCTV Kamera ve Video Kontrol Sistemleri.

CCTV Kamera ve Video Kontrol SistemleriYaygın olarak bilinen adıyla Kapalı Devre Televizyon (CCTV) sistemlerine bilgisayar ve network teknolojisinin devreye girmesiyle birlikte özel kablo ve kontrol donanımları kullanılması gereği ortana kalkmış ve açık bir platform haline dönüşmüştür.CCTV Kamera ve Video Kontrol Sistemleri Video sistemlerinin diğer güvenlik, geçiş kontrol sistemleri ve bina kontrol sistemleriyle entegrasyonu kolaylaşmış hatta talep edilir hale gelmiştir.

CCTV Kamera ve Video Kontrol SistemleriKameralar sadece videonun izlenmesi ve kayıt edilmesi ile kalmayıp bir takım yazılım ve donanımların eklenmesiyle operatör müdahalesine gere kalmadan CCTV Kamera ve Video Kontrol Sistemleri alarmlar üretebilir, çeşitli obje ve plakaları tespit edebilir hale gelmiştir. CCTV Kamera ve Video Kontrol SistemleriKameraların değişik sektörlerde güvenlik ve güvenlik dışı maksatlarla kullanımı yaygınlaşmaya başlamıştır CCTV Kamera ve Video Kontrol Sistemleri:

  • Akıllı Video İçerik Analizi Sistemleri
  • İnsan Sayma ve Raporlama Sistemleri
  • Plaka Tanıma Sistemleri

Binalarınızın sayısı, büyüklükleri ve kullanıcı sayısı kadar, kullanım amacı da sizin için önereceğimiz sistem için belirleyici bir etkendir.

CCTV Kamera ve Video Kontrol Sistemleri Kamuya açık ve insan yoğunluğunun çok fazla olduğu CCTV Kamera ve Video Kontrol Sistemleri metro, havalimanı, otogar gibi binalarda video yönetim sistemlerinin önemi ve teknik özellikleri diğer ticari binalardan farklıdır.

CCTV Kamera ve Video Kontrol Sistemleri Alışveriş merkezi, stadyum, müze ya da hastane gibi kamuya açık diğer binalarda da her birinin yapısına CCTV Kamera ve Video Kontrol Sistemleri, kullanım amacına ve süresine yönelik özel gereksinimler bulunmaktadır.

CCTV Kamera ve Video Kontrol Sistemleri Otel, rezidans ya da konutlarda özel yaşamın gerektirdiği mahremiyet ve güvenlik dengesini sağlayacak şekilde sistemler tasarlanmalıdır.

CCTV Kamera ve Video Kontrol Sistemleri Birden fazla semtte, şehirde, hatta ülkede faaliyet gösteren kurumların yönetim ve işletme özelliklerini her video kontrol sistemi sağlayamaz.

CCTV Kamera ve Video Kontrol Sistemleri Üst düzey teknolojilerin kullanıldığı binalarda değişik güvenlik ve otomasyon sistemleriyle entegrasyonları sağlayabilecek düzeyde video kontrol sistemleri tercih edilmelidir.

CCTV Kamera ve Video Kontrol Sistemleri Dünyanın önde gelen üreticileriyle kurduğumuz çözüm ortaklıkları sayesinde, sistemlerinizi sizin için en uygun yazılım ve donanımı kullanarak tasarlıyor ve kuruyoruz.

CCTV Kamera ve Video Kontrol Sistemleri Güvenlik gereksinimleriniz ve diğer bina kontrol sistemleriyle entegrasyon düzeyi, sizin için kuracağımız sistemi belirlememizde rol oynar.

CCTV Kamera ve Video Kontrol Sistemleri Video kontrol sisteminiz için İFS GÜVENLİK’ye başvurduğunuzda sizin için en uygun sistemi uygulayabilmek için bir dizi tespit ve değerlendirme çalışması yapıyoruz.

CCTV Kamera ve Video Kontrol Sistemleri Tesisiniz ve işletmeniz analiz edilerek izleme ve raporlama gereksinimleriniz belirlenir.

CCTV Kamera ve Video Kontrol Sistemleri Uygulamak istediğiniz güvenlik tedbirleri görüşülür ve video kontrol sisteminizin, binanızdaki geçiş kontrol, güvenlik, yangın alarm ve bina otomasyon sistemleri ile entegrasyon gerekliliği ve bunun düzeyi belirlenir.

CCTV Kamera ve Video Kontrol Sistemleri Güvenlik senaryoları tartışılarak can emniyeti gereksinimleri ile bir çelişki olup olmadığı araştırılır ve varsa bu çelişkileri giderecek çözümler bulunur.

CCTV Kamera ve Video Kontrol Sistemleri Geleceğe dönük genişleme ihtiyaçları da değerlendirilerek, malzeme ve tesisat maliyetleri ile birlikte sistem seçenekleri sunulur.

CCTV Kamera ve Video Kontrol Sistemleri Çözümde karar kılındığında, uygulama projeleri hazırlanır, montaj ve programlama tamamlanarak güvenlik ve sistem işletme personeliniz eğitilir ve sistem teslim edilir.

CCTV Kamera ve Video Kontrol Sistemleri Başlangıç aşamasında mühendislerimiz sistemin çalışmasını süpervize ederek, sistem operatörlerinin eğitim eksikleri varsa tamamlarlar ve gerek duyulduğu takdirde küçük programlama ayarlarını gerçekleştirirler.

CCTV Kamera ve Video Kontrol Sistemleri Sistemleriniz işletmeye alındıktan sonra da bakım ve servis gereksinimleriniz için teknik servis ekiplerimiz emrinizdedir.

Akıllı Video İçerik Analizi Sistemleri

CCTV Kamera ve Video Kontrol Sistemleri Yüzlerce kameranın görüntüsünü durmaksızın izlemek ve olası tehditleri ve anormal durumları tespit etmekte güvenlik görevlilerinin en büyük yardımcısı haline gelen video içerik analizi yazılımları CCTV Kamera ve Video Kontrol Sistemleri kamera veya enkoder gibi uç elemanların yanında merkezi bilgisayarlar üzerinde de çalışabilmektedir.

CCTV Kamera ve Video Kontrol Sistemleri Onlarca, yüzlerce kamerası olan işletmeler bunların bir kısmını video analiz yapabilir hale getirerek sistem performansını anlamlı bir şekilde arttırabilirler. CCTV Kamera ve Video Kontrol Sistemleri Hem yeni kurulan hem de mevcut sistemler için Video Analiz yazılımlarının faydalarından yararlanmak mümkündür. CCTV Kamera ve Video Kontrol Sistemleri Bu sayede çevre güvenliğine yönelik ihlaller, bırakılan veya unutulan objeler, ters yöne giden araçlar, kişiler, objeler otomatik olarak tespit edilebilir.

İnsan Sayma ve Raporlama Sistemleri

CCTV Kamera ve Video Kontrol Sistemleri Akıllı Video içerik analizi yazılımlarının uygulamaları sektörden sektöre farklılıklar gösterirken en büyük değişiklik ise perakende sektöründe görülüyor. CCTV Kamera ve Video Kontrol Sistemleri Alışveriş merkezlerine ve mağazalara kaç ziyaretçi, ne zaman geliyor, yoğunluk hangi saatler ve günlerde artıyor sorularının cevabını artık kameralar yanıtlayabilmekteler.

CCTV Kamera ve Video Kontrol Sistemleri Kısaca insan sayma (people counting) olarak adlandırılan bu sistemler asıl fonksiyonu yerine getiren analiz algoritmaları raporlama yazılımları ile birlikte bir sistem haline geliyor.

Plaka Tanıma Sistemleri

Akıllı Video içerik analizi uygulamalarının bir değişik şekli de araç plakalarının tanımlanarak uygulamanın ihtiyacına göre bir otopark bariyerinin açılması veya sadece bilgi olarak raporlanması. Diğer sistemlerle entegre olarak çalışan plaka tanıma sistemleri hem kamu güvenliği hem de özel bina güvenliği maksatlı olarak çok yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Geniş bir video kontrol sistemi ürün yelpazesini destekliyoruz.

CCTV Kamera ve Video Kontrol Sistemleri Komple anahtar teslimi çözümler sağlamak amacıyla ürünlerimiz arasında hem analog hem de IP video gözetim sistemleri için her türden kameralar, CCTV Kamera ve Video Kontrol Sistemleri kontrol yazılım ve donanımları yanında her türlü yardımcı ürünleri de bulunduruyoruz.

Digital Video Kayıt Cihazları (DVR)

Network Video Kayıt Cihazları (NVR)

Video Kayıt Sunucuları

Operatör Bilgisayarları

Harici Video Depolama Üniteleri

Matrix Seçiciler

Kontrol Klavyeleri

Video Analiz Yazılımları

Plaka Tanıma Yazılımları ve Kameraları

İnsan Sayma ve Raporlama Yazılımları

Lensler

LCD Montörler

Arkadan Projeksiyonlu Küpler

Video Wall Kontrol Donanım ve Yazılımları

Muhafazalar

IR LED Spotlar

Pan Tilt Üniteleri

Montaj Aparatları

Fiber Optik Dönüştürücüler

Ethernet Switchler

CCTV Kamera ve Video Kontrol Sistemleri