Duman Kontrol ve Duman Tahliye Sistemleri

 

Duman Kontrol ve Duman Tahliye SistemleriDuman Kontrol ve Duman Tahliye Sistemleri Duman kontrol ve tahliye sistemlerinin amacı can güvenliğini sağlamaktırİFS güvenlik.  İnsanların yangın mahallini terk edinceye kadar solumun yaparak yaşayabileceği bir hava kalitesi sağlayabilmektirİFS güvenlik.  İnsanların olası bir kaos haline girdiklerinde dumanla karşılaşmamaları, görüş mesafelerinin azalmaması ya da solunum zorluğu çekip kaçarken hayatlarını kaybetmemeleri için merdiven çıkışları, asansör holleri gibi alanlara duman girmesi engellenmelidirİFS güvenlik.Duman Kontrol ve Duman Tahliye Sistemleri Birçok binada sprinkler sistemleri, yangın algılama sistemleri, söndürme sistemleri ya da yangını pasif engelleme sistemleri bulunmaktadırİFS güvenlik.  “O zaman duman kontrolü yapılmasına ne gerek var?” diye düşünülebilirİFS güvenlik.  Ancak yangınlarda dumandan zehirlenerek ölen insanların sayısı yanarak ölen insanların sayısından çok daha fazladırİFS güvenlik.  Bu yüzden aslında duman yangından, alevden çok daha risklidirİFS güvenlik.

Duman Kontrol ve Duman Tahliye Sistemleri Binalarınızın mimari yapısı kadar mekanik ve elektrik altyapısı, kullanım amacı ve kullanıcı sayıları da sizin için önereceğimiz sistem için belirleyici etkenlerdirİFS güvenlik.

  • Duman Kontrol ve Duman Tahliye Sistemleri Rezidans binaları, oteller, alışveriş merkezleri, binalar, hastaneler, eğitim kurumları birbirlerinden farklı duman kontrol ve tahliye gereksinimlerine sahiptirİFS güvenlik.
  • Duman Kontrol ve Duman Tahliye Sistemleri İFS  yangın alarm sistemlerindeki kalite ve tecrübesi ile duman kontrolü içinde entegre çözümler sunmaktadırİFS güvenlik.
  • Duman Kontrol ve Duman Tahliye Sistemleri Gerek yangın alarm panellerinin üzerine takılabilen LED ve buton modülleri ile gerekse projeye özel dizayn edilen duman kontrol mimik panelleri ile uygulamalar yapılmaktadırİFS güvenlik.

Duman Kontrol ve Duman Tahliye Sistemleri Tesisiniz için yapacağımız tasarımlarda duman kontrol ve tahliye sistemlerinin kolay kullanılabilir, anlaşılabilir ve esnek bir yapıda olması gözetilmektedirİFS güvenlik.

  • Duman Kontrol ve Duman Tahliye Sistemleri Projeye özel dizayn edilen duman kontrol mimik panelleri sayesinde duman kontrolleri için kullanılacak klima santralleri, üfleme ve egzoz fanları, basınçlandırma fanları, damperler, tüm kanallar ve güzergâhları renkli baskı üzerinde görülebilmektedirİFS güvenlik.
  • Duman Kontrol ve Duman Tahliye Sistemleri Tüm bu ekipmanların arıza çalışma ve durma bilgileri ilgili cihazın LED’i farklı renklerde (kırmızı, yeşil, sarı) yakılarak mimik panel üzerinde gösterilirİFS güvenlik.
  • Duman Kontrol ve Duman Tahliye Sistemleri Tüm kontrol edilen cihazların pako şalterleri sayesinde yangın anında istenilen ekipman durdurulabilir (OFF), çalıştırılabilir (ON) veya otomatik senaryo (AUTO) durumunda bırakılabilirİFS güvenlik.
  • Duman Kontrol ve Duman Tahliye Sistemleri Yangın alarm panelleri üzerine yerleştirilen özel gösterge ve buton kartları ile projeye özel etiketlendirme yapılarak tüm duman kontrolünde kullanılan ekipmanların durum bilgilerinin izlenmesi ve kumandası gerçekleştirilebilmektedirİFS güvenlik.

Duman Kontrol ve Duman Tahliye Sistemleri Mimik panel bir insan tarafından duman kontrolü amaçlı kullanılacağından, buradan gönderilen komutlar yangın alarm sisteminin otomatik yangın